Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2017

Συνεχίζονται οι επιτυχίες της ομάδας Τοξοβολίας του Αθλητικού Ναυτικού Όμιλου Καρύστου

Την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου η αθλήτρια Μαρία Μοσχόβη του Αθλητικού Ναυτικού Ομίλου Καρύστου, κατέκτησε την 3η θέση στις Νέες Γυναίκες, κάνοντας παράλληλα νέο ατομικό ρεκόρ στον αγώνα τοξοβολίας πανελλήνιας εμβέλειας.

Στις 18 & 19 Φεβρουαρίου διεξήχθη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τοξοβολίας στο Ναύπλιο με τη συμμετοχή 240
αθλητών/τριων.

Ο Αθλητικός Ναυτικός Όμιλος Καρύστου κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο ομαδικό στην κατηγορία Νέων Γυναικών, με τις αθλήτριες Μαρία Μοσχόβη, Χριστίνα Χρηστίδη και Αριάδνη Σαράντη.

Στον ατομικό ολυμπιακό γύρο η Χριστίνα Χρηστίδη με εκπληκτική εμφάνιση κατέκτησε την 4η θέση και η Μαρία Μοσχόβη την 5η θέση.

Ο 11χρονος Νικόλας - Περικλής Αρτινός αγωνίστηκε με αθλητές άνω των 17 ετών και κατέκτησε την 9η θέση στην κατηγορία Νέων Ανδρών.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας, αλλά και στις οικογένειές τους που είναι πάντα δίπλα στα παιδιά τους και μοιράζονται μοναδικές στιγμές μέσα από τον αθλητισμό!